Tamara Pieńko

Fotografka, artystka, portrecistka oraz chcą nie chcąc ekonomistka :). Założycielka Fundacji S he for Art. Tytuł magistra ekonomii otrzymała w 2002 roku. Po kilkuletniej przerwie rozpoczęła studia podyplomowe w Instytucie Fotografii Kreatywnej w Krakowie. W 2006 roku uzyskała tytuł licencjata artysty – fotografa.

Portrecistka wielu wybitnych osobistości z różnych dziedzin życia społecznego: od nauki, przez prawo, politykę, medycynę, po kulturę i sztukę.

Zafascynowana światem psychologii zgłębia wiedzę o mechanizmach i prawach rządzących psychiką oraz zachowaniach człowieka, tworząc cykle esejów fotograficznych.

Jest autorką projektów o charakterze społecznym. Prace artystki to ekspozycja tematów niebanalnych, dotykających egzystencji w jej prawdziwym, ludzkim wymiarze. W ostatnich latach stworzyła projekty autorskie takie jak wyjątkowy cykl fotogramów pt. „Kolekcjonerzy”, który pokazuje ludzi z pasją o istnieniu których często nic nie wiemy, „Eko rodzina”to historia młodego małżeństwa żyjącego poza miastem. Projekt „Wdzięczność” to bardzo osobista realizacja. Jest owocem współpracy z dr n. hum. Alicją Długołęcką. To połączenie subtelnego obrazu z fragmentami rozmów z kobietami, które wzięły udział w projekcie. To swoiste studium o emocjach zapisanych w ciele.

Prace Tamary pojawiły się w takich poczytnych tytułach prasowymi jak: Twój Styl, Wysokie Obcasy, Wysokie Obcasy Ekstra, Newsweek, Logo, Pani, Press, Gala, Kikimora.

Jest autorem zdjęć w projektach książkowych wydawanych przez wydawnictwo Edipresse, Znak. Jej twórczość jest również doceniana w przestrzeniach komercyjnych. Od lat współpracuje z licznymi agencjami reklamowymi.

Jest Inicjatorką warsztatów propagujących wiedzę z dziedziny fotografii.

Jej prace były prezentowane w formie wystaw, spotkań autorskich w różnych miejscach naszego kraju.