W nazwie S he została zawarta głęboka filozofia, w której harmonia jest podstawą działaności Fundacji.

S he daje możliwość kreacji, stwarza pole i warunki do działania. Łączy ludzi z różnych dziedzin,
a przede wszystkim kreuje strefy dla wolnego procesu twórczego i naukowo badawczego.

„Sztuka zajmuje specjalne miejsce w moim życiu. W sposób nienachalny ale zdecydowany wplata się w moje wnętrze, dając owoce swojej ingerencji na zewnątrz. Fundacja S he powstała niespełna dwa lata temu. Pomimo młodego wieku u podstaw jej działalność widnieją wyraźne misje i cele. To rozrastający się system, wyrastający z pasji, kreatywności, edukacji, doświadczenia, inspiracji. System, który w sposób harmonijny scala te elementy dając przestrzeń na kolejne programy Fundacji. S he to również idea „pomostu” łączącego skrajne generacje twórców XX i XXI wieku. To z jednej strony hołd składany artystom, których działalność wygasa oraz szansa dla tych, którzy są na początku swojej twórczej drogi. S he to wreszcie ludzie o niekończących się pokładach pomysłów, gotowych rozwiązań, epatujących silnymi przekonaniami i wiarą w słuszność podejmowanych działań. To wybitne osobowości z różnych dziedzin. Każda z osobna wnosi nieocenione zasoby wiedzy, doświadczenia, wielopłaszczyznowego zaangażowania. ”

Tamara Pieńko

„Szukanie odpowiedniej formy dla idei to zawsze przygoda i podróż w nieznane. A dobre towarzystwo w tej podróży to połowa sukcesu. Często najlepsze pomysły lądują w koszu bo boimy się zaryzykować. W S he żaden pomysł nie jest zbyt szalony i żadna burza mózgów zbyt burzliwa. To co najciekawsze dzieje się na styku siły i delikatności, chaosu i porządku, pewności siebie i pokory. S he to różne światy, ciekawe siebie nawzajem, połączone pasją.”
Anna Dyakowska

„S he jest ideą subtelną i delikatną, lecz wolną i nieokiełznaną jak wodny żywioł.
S he to fundacja, która towarzyszy ludzkiej pasji i myśli, które służą równoważeniu kobiecych i męskich światów, prozy życia i marzeń, oddzielności i wspólnoty.”

Alicja Długołęcka

” Fundacja jest wyrazem poszukiwania harmonii i równowagi w tym co kobiece i męskie. Potwierdzeniem odważnego doświadczania życia, podróży tych geograficznych jak i w głąb siebie. Jest wyrazem przyjaźni i uważności. Tym samym będzie się zmieniać, dojrzewać razem z jej założycielkami, partnerami, ze wszystkimi, którzy będą wspierać jej działania i w nich współuczestniczyć. ”

Marta Bajno

„S he to przestrzeń dojrzała. Przyjmująca z pokorą, podająca świadomie. To radość z tego co powstaje. S he tworzy obraz pozytywnych emocji, opatrzony subtelnym słowem. S he to również chwile na zatrzymanie, na bycie tu i teraz.”
Agnieszka Klimek