„Siła kobiet”

Międzynarodowy Festiwal Miłośników Fotografii Analogowej – Vintage Photo Festival – to cykliczne przedsięwzięcie zrodzone w 2015 roku z pasji do fotografii tradycyjnej oraz głębokiego przekonania o tym, że dawne techniki fotograficzne przeżywają dziś renesans. Pomimo wielkiej rewolucji i ewolucji w zakresie fotografii cyfrowej, możemy zauważyć powrót, czy wręcz odrodzenie tradycyjnej fotografii tak zwanej analogowej. Aparaty na klisze wracają do łask, co potwierdzają obserwacje producentów filmów fotograficznych, takich jak Kodak, który w ostatnich latach przywrócił produkcję kilku rodzajów filmów negatywowych wycofanych z rynku. Coraz młodsi twórcy swoim medium wyrazu czynią tak zwaną fotografię analogową.

Tegoroczna edycja VPF, podobnie jak Biennale Weneckiego, odbywa się pod hasłem „Siła kobiet” i faktycznie to kobiety zdominowały pokazy i spotkania, co nie oznacza jednak, że panowie byli całkowicie nieobecni.

Czytaj więcej…https://kwartalnikfotografia.pl/vintage-photo-festival-sila-kobiet-jeszcze-do-niedzieli/?fbclid=IwAR3c_H9s1jG8K7nQrJDWxtF90IxDe5-YGSRd7roocw3AN404Gn2fKyzdV9M